oczy

Często stosowane kremy pod oczy

Krem pod oczy jest jednym z rodzajów kremów stosowanych do pielęgnacji ciała. W sprzedaży dostępne są kremy do stóp i dłoni, a także twarzy. Te ostatnie są najbardziej delikatne, a jednocześnie posiadają największe zdolności nawilżające i odnawiające skórę.

Kobiety oczekują, aby ich kremy do twarzy działały odmładzająco poprzez wiązanie i odnowę włókien kolagenowych, a także dodawały skórze blasku i naturalnego uroku. Używają kremów na dzień i na noc, a także kremów o ogólnym zastosowaniu, które mogą być używane o każdej porze dnia po umyciu twarzy i jej dokładnym osuszeniu. Czasami zdarza się, że kobiety używają wielu kremów, zanim znajdą dla siebie ten najodpowiedniejszy, którego będą już potem używać przez dłuższy okres czasu. Dobierają one także kremy w zależności od temperatury panującej na zewnątrz, a także od tego, w jakie miejsca się wybierają w danym dniu. Zwracają uwagę na konsystencję kremu. Jedne panie wolą, aby był on tłusty, inne natomiast stosują wyłącznie suche kremy, prawie niedostrzegalne na twarzy, ale tworzące jej barierę ochronną i wytwarzające przyjemny zapach. Uzupełnieniem kremu dla całej twarzy jest krem pod oczy.
krem
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Najlepszy krem pod oczy

Najlepszym kremem pod oczy jest ten, który skutecznie potrafi zmniejszyć opuchliznę powstającą pod oczami oraz tzw. wory pod oczami. Taka opuchlizna nie zawsze jest oznaką starzenia się skóry, ale może także pojawiać się, kiedy któraś z kobiet dużo pracuje przed komputerem bądź mało sypia w nocy z powodu tego, że sprawuje opiekę nad małym dzieckiem. Nie chce pokazywać się na zewnątrz z oczami wyglądającymi tak, jakby ją ktoś pobił, dlatego często stosuje krem pod oczy , a dodatkowo jakieś inne środki maskujące.

Krem pod oczy nie powinien być zbyt tłusty, aby w trakcie jego nakładania nie dostał się do oczu i nie spowodował ich podrażnienia. Jednocześnie powinien skutecznie nawilżać skórę pod oczami i regenerować ją. Najlepiej jest używać kremów naturalnych, które nie posiadają parabenów i innych sztucznych składników mogących podrażniać skórę pod oczami.

Kremy pod oczy mogą być kupowane w sklepach ze stoiskiem kosmetycznym, w drogeriach, a także w aptece oraz poprzez Internet. Kobiety starają się używać do twarzy kremów jednej marki, dlatego zwykle razem kupują krem do twarzy i krem pod oczy. Następnym razem mogą je kupować osobno, jeżeli któryś z produktów szybciej się skończy, ale wciąż starają się dokonywać zakupu kremu w tej samej marce, co posiadany już krem do twarzy. W ten sposób będą mogły najskuteczniej zadbać o zdrowie swojej skóry i jej dobry wygląd.