pielęgnacja ciała

Czy warto stosować naturalne kosmetyki?

Naturalne produkty są kluczem do tego, by utrzymać sylwetkę w nienagannym stanie, dlatego sięgajmy po nie jak najczęściej!

W naszej codzienności bardzo łatwo jest zapomnieć o tym, by prowadzić życie zgodne z samym sobą, czyli zawsze odpowiedzialne i dobre dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Zazwyczaj dzieje się tak, że większość z nas patrzy na to, co krótkotrwałe i rzadko zastanawiamy się nad konsekwencjami naszych pojedynczych decyzji, z których to właściwie składa się nasz żywot tutaj na ziemi.

Nie warto zatem bezmyślnie marnować czasu, skoro i tak jest on mocno ograniczony. Już dziś zatroszczmy się o to, by korzystać z tego wszystkiego, co naprawdę dobre dla nas samych. Myśląc przyszłościowo powinniśmy zwracać uwagę między innymi na to, jak się odżywiamy i z jakich kosmetyków korzystamy na co dzień. Nie może ujść
balsamy nawilżające
Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

naszej uwadze fakt, że większość sprzedawanych w sklepach produktów jest nafaszerowana niezdrowymi „dodatkami”, które konserwują zawartość poprzez co tym samym niszczą nasze zdrowie. Bądźmy odpowiedzialni i przemyślmy, na co wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze.

Jeśli nie wiemy, od czego zacząć naszą przemianę nawyków na lepsze, powinniśmy zrobić rachunek sumienia z tego, co kupiliśmy w ostatnim czasie i po co. Być może okaże się, że część produktów jest nam zupełnie niepotrzebna, albo, co gorsze, szkodliwa dla nas samych. Musimy wiedzieć, że dopiero wtedy, kiedy zaczniemy zauważać u siebie pewne błędy w myśleniu i postrzeganiu świata, będziemy w stanie je korygować. Nie warto zatem ślepo podążać za tym, co wyczytamy w gazetach o zdrowym odżywianiu czy o robieniu naturalnych kosmetyków. Przede wszystkim postawmy na obserwację siebie – swoich starych przyzwyczajeń i potrzeb, jakie mamy. Być może okaże się, że kremy naturalne zastąpią nam większość kosmetyków, których używaliśmy. Nie łudźmy się – tutaj liczy się ich jakość, nie ilość.

Zaczynając przemierzać sklepy ze zdrową żywnością oraz z naturalnymi produktami z pewnością dojdziemy do wniosku, że są one nam jakby obce, bowiem nie przypominają licznych hipermarketów ustawionych w centrach i na obrzeżach dużych i mniejszych miast. Jeśli zatem poczujemy lekką dezorientację, poprośmy o pomoc w wyborze poszczególnych produktów sprzedawcę. Nie bójmy się pytać, jeśli nie wiemy, które kremy naturalne są dobre oraz jeśli zastanawiamy się, jakie pieczywo wybrać. Kto pyta nie błądzi, dlatego też odważmy się na to, by w końcu z pełnym zapałem zmieniać swoje życie na lepsze. Krok po kroku będziemy zauważać, że stajemy się coraz bardziej świadomi i… szczęśliwi!