kosmetyki naturalne do ciała

Dlaczego naturalne kosmetyki są idealne dla skóry?

Coraz częściej można w sklepach spotkać kosmetyki produkowane wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego. Najczęściej w drogerii spotkamy mydła, żele pod prysznic, szampony do włosów, balsamy oraz lotiony. Na czym polega przewaga tych specyfików i dlaczego warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji?

kosmetyki naturalne do ciała
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Co naturalne, to zdrowe
Skóra bardzo lubi składniki pochodzenia naturalnego, dlatego kosmetyki naturalne zwykle nie podrażniają i nie uczulają, a przede wszystkim chronią ją i pielęgnują. Np. naturalne mydła mają pH odpowiednie współgrające z pH naszego naskórka, a zawarte w nim składniki odżywcze wnikają wgłąb skóry, sprawiając, że staje się ona bardzo wygładzona i delikatna. Stosując jeden kosmetyk, można przygotować kompleksową pielęgnację, bo bardzo często np. żele pod prysznic z jednej strony oczyszczają naszą skórę, a z drugiej ją nawilżają. Nie musimy więc kupować balsamu czy lotionu, zapobiegającego przed wysuszeniem skóry i ciała.
Gdzie można kupić takie kosmetyki?

Kosmetyki naturalne dostępne są w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Ich ceny są różne, w zależności od marki producenta, właściwości kosmetyku, jego dostępności, a także popularności. Wiele sklepów zielarskich posiada w swojej ofercie tego typu preparaty, jednak przed ich zakupem należy najpierw zapoznać się ze szczegółową instrukcją, aby kupić preparat dostosowany do naszej skóry i jej problemów.
Dlaczego warto kupić naturalne kosmetyki?

Kupując preparaty produkowane przez wielkie koncerny kosmetyczne nigdy nie mamy pewności, jakie związki chemiczne powstały podczas produkcji i jaki wpływ ta chemia będzie miała w krótszym lub dłuższym okresie czasu na nasz organizm. Kosmetyki naturalne tworzone są według tradycyjnej receptury, zgodnie z wiedzą, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Doświadczenie naszych babć przekazywane jest dalej. Najlepsze lecznicze rośliny znane są już od dawna ze swoich pielęgnacyjnych właściwości.