skóra twarzy

Glinka marokańska na ratunek skórze twarzy

Zanieczyszczona skóra, wypryski, trądzik, wysuszenie, a na horyzoncie ważne spotkanie, wyjście ze znajomymi lub randka? Powyższe sytuacje należą do problemów, z którymi wiele młodych kobiet musi borykać się, na co dzień. Czuć się i wyglądać zawsze zjawiskowo jest sprawą niełatwą. Jednak w arsenale pań znajduje się wiele skutecznych narzędzi, które pozwalają na zachowanie perfekcyjnego equlibrum między duszą, a ciałem. Doskonałym przykładem jest glinka marokańska.
Glinka marokańska od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kobiet w każdym wieku z uwagi na swoje wręcz zbawienne efekty dla skóry twarzy.

Cera
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Glinka ta służy do sporządzania domowych maseczek oczyszczających oraz rewitalizujących twarz. Nie ma tutaj potrzeby udawania się na często kosztowne zabiegi do punktów kosmetycznych. Glinka marokańska sama w sobie jest oddzielną kategorią glinek.

Dlaczego?

Z uwagi na jej delikatność. Jest ona wynikiem prawie, że idealnego połączenia substancji mineralnych jak: jonów magnezu, krzemu, tlenków żelaza, aluminium oraz wapnia. Efekt jest widoczny już po pierwszym użyciu, przynosząc nową energię i połysk świeżego oblicza. W Maroku na skraju średniego Atlasu w dolinie Moulouya produkuje się też glinkę ghassoul – można o jej właściwościach i sposobach stosowania poczytać pod wskazanym linkiem. Ale wracając do sedna sprawy…

Co glinka marokańska jest w stanie zrobić dla skóry?:
– Regularne stosowanie pozwala na skuteczne zmniejszenie liczby pojawiających się zaskórniaków.
– Wygładza powierzchnię skóry.
– Rozjaśnia twarz nadając jej nową energię.
– Wyrównuje różnice w kolorystyce twarzy, pojawiające się w skutek przebarwień.
– Przywraca równowagę bio-chemiczną.
– Napina skórę, czyniąc ją bardziej elastyczną.
– Nadaje się do idealnego matowania skóry tłustej.
– Można ją z powodzeniem stosować w okolicach dekoltu i pleców.

Są to tylko niektóre z cech, jakimi odznacza się glinka marokańska. W miarę stosowania jedne efekty daje się zauważyć szybciej niż inne. Jest to spowodowane indywidualnymi różnicami w strukturze skóry twarzy każdej kobiety. Nakładanie maseczki wykonanej z glinki marokańskiej nieróżni się niczym od przygotowywania innego typu maseczek. Pamiętać trzeba, żeby nałożonej maseczce nie pozwolić wyschnąć. Inaczej jej właściwości regeneracyjno – lecznicze są bardzo ograniczone i może ona niepotrzebnie wysuszyć skórę.

Glinka marokańska stanowi doskonałe narzędzie do oczyszczania oraz okazjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w zaciszu własnego domu. Koszt glinki nie jest wysoki, produkty tego rodzaju znajdują się w zasięgu każdej kobiety chcącej przydać swojej twarzy zdrowszego wyglądu i bez względu na okoliczności wyglądać olśniewająco. Termin zabawa w błocie dzięki glince marokańskiej nabiera zupełnie innego znaczenia.