balsam do ciała

Jaki balsam wybrać do naszej skóry?

Skórę bardzo łatwo przesuszyć, co nie jest przyjemne ani zdrowe. Każdego dnia warto stosować sprawdzone kosmetyki, których skład odżywia nawet najgłębsze warstwy skóry. Ale to jednak nie stanowi podstawy pielęgnacji. Ważne jest także picie wody, która nawadnia nasz organizm i wpływa także na doskonałą kondycję naszego naskórka.

Balsam – jaki wybrać?
W drogeriach półki aż uginają się pod kosmetykami. Wchodząc do sklepu nie za bardzo wiemy, jaki specyfik wybrać i co będzie dla naszej skóry najodpowiedniejsze. Mniej stresujące są zakupy w internecie, gdzie możemy sprawdzić, jaki skład oraz jakie właściwości mają poszczególne balsamy do ciała. Możemy się także zapoznać z rekomendacjami i poleceniami, co jest bardzo ważne. Dzięki opiniom innych osób możemy wybrać preparat idealnie odpowiadający naszym potrzebom, a także oczekiwaniom. Ceną nie powinniśmy się przejmować i traktować jako najważniejszy aspekt naszego wyboru – o wiele ważniejsza jest jakość wybranego produktu.
balsam do ciała
Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
A może masło do ciała?
Modne stały się także w ostatnim czasie masła do ciała. Czy je powinniśmy wybrać i zastąpić nimi nasze balsamy do ciała? To zależy, jaki jest nasz stan skóry oraz czego oczekujemy po produkcie. Masła do ciała są nieco bardziej tłustsze i zapewniają bardziej kompleksową ochronę. Jednak nie sprawdzają się latem, ponieważ trzeba bardzo długo czekać, aby całkowicie wchłonęły się, co w przypadku balsamu dzieje się bardzo szybko. Najczęściej masła zawierają składniki pochodzenia naturalnego, mają bardzo intensywny zapach. Balsamy i lotiony są zdecydowanie bardziej łagodne i delikatne.

Balsamy do zadań specjalnych

Coraz częściej klientki wymagają od kosmetyków, aby spełniały kilka funkcji. I tak powstały np. żele pod prysznic z balsamem oraz są także balsamy działające jak kremy do opalania, czyli posiadające filtr UV. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, ponieważ jeden kosmetyk pomaga nam dbać równocześnie o nawilżenie, jak i ochronę przed słońcem.