kremowanie włosów

Kremowanie włosów.

O pięknych, długich i gęstych włosach marzy każda kobieta, jednak dbanie o włosy wymaga wiele pracy i poświęcenia. Nie wystarczy umyć włosy szamponem czy zastosować odżywkę, aby nasze włosy były mocne, lśniące i zdrowe. Pielęgnacja włosów powinna obejmować wiele różnych etapów, ważne jest również używanie odpowiednich kosmetyków. Aby tak było, musimy dobrze poznać typ swoich włosów, gdyż inne kosmetyki polecane są do włosów suchych, przetłuszczających się czy farbowanych, jeszcze inne do włosów wysoko lub niskoporowatych.

kremowanie włosów
Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Przy odpowiedniej pielęgnacji włosów, nie powinno zabraknąć kremowania włosów. Kremowanie jest bardzo podobne do olejowania, jednak zamiast olejów używamy specjalnych kremów. Kremy do włosów znajdziemy w drogeriach i sklepach fryzjerskich, warto wybierać kremy dobrych, rekomendowanych marek. Najlepiej, by posiadały one naturalne, roślinne składniki i substancje aktywne, na przykład witaminy.
kremy do włosów
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Kremów możemy używać zarówno przed myciem włosów, jak również po. Jeśli preferujemy tą pierwszą opcję, pamiętajmy, że warto nałożyć krem na włosy przynajmniej na godzinę, a najlepiej na kilka godzin, a nawet całą noc. Wówczas aktywne składniki kremu dokładnie wnikną w strukturę włosa. Krem nakładamy od czubka głowy po same końce, dokładnie wcierając go we włosy. Jeżeli nakładamy krem do włosów po ich umyciu, róbmy to oszczędnie – wystarczy nałożyć krem na same końcówki, w przeciwnym razie włosy staną się przetłuszczone.

Regularne stosowanie kremów do włosów, doskonale wpłynie na nasze włosy i sprawi, że staną się zdrowsze i bardziej miękkie w dotyku. Oczywiście nie możemy zapominać o innych elementach dbania o włosy, takich jak maski czy oleje do włosów. Tylko kompleksowa i przede wszystkim regularna pielęgnacja włosów, sprawi, że zobaczymy trwałe efekty. Warto również zrezygnować z suszarki, lokówki czy prostownicy lub używać ich okazjonalnie, gdyż mają one bardzo negatywny wpływ na nasze włosy. Również kosmetyki do stylizacji włosów mają na nie nieodpowiedni wpływ.