produkty do rąk

Kremy do rąk i ich właściwości.

Mycie rąk w silnych detergentach, np. płynach do naczyń, mleczku do czyszczenia wanny czy proszku do prania, powoduje, że skóra na dłoniach staje się przesuszona i podatna na podrażnienia. Każdego dnia trzeba więc używać krem do rąk, dzięki któremu przywrócona zostanie równowaga skóry, jej odpowiedni poziom nawilżenia oraz jej piękno i blask. Jakie kremy należy stosować i kiedy najlepiej kremować dłonie?

produkty do rąk
Autor: Medicover.
Źródło: Medicover.
Sprawdź skład kosmetyku
Przed zakupem kremu do rąk, nie daj się zwieść reklamom i koniecznie sprawdź, jaki jest jego skład. Nie wybieraj kosmetyków, które bazują na wodzie, ponieważ woda szybko wyparowuje, a twoja skóra nie będzie w ten sposób nawilżona. Wybieraj specyfiki z dużą zawartością naturalnego tłuszczu, np. oleju z kokosa, masła shea. Naturalne składniki są najlepsze i w najbardziej skuteczny sposób chronią skórę na rękach.
Przebarwienia i plamy
Jeśli na twoich dłoniach zaczęły pojawiać się nieładne plamki lub przebarwienia, nie możesz ich ignorować. Koniecznie wypróbuj krem, który zamyka naczynia krwionośne i nie dopuszcza do pękania naczynek. To dlatego właśnie na dłoniach powstają nieładne plamy, których z pewnością się będziesz wstydzić. Poszukaj w drogerii specjalnego specyfiku, a z pewnością już po kilku zastosowaniach kremu do rąk, poczujesz różnicę. Kremy do rąk o właściwościach leczniczych znajdziesz także w aptece. Poszukuj półki z dermokosmetykami – tam z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
kremy do rąk
Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu
Maseczki z parafiną na noc

Dogłębne odżywienie i nawilżenie skóry uzyskasz dzięki maseczkom na dłonie, stosowanym na noc. Nakłada się preparat na skórę, owija się dłonie folią i zakłada się rękawiczki. Zabieg polecany jest na zimne wieczory, ponieważ letnia parafina długo będzie grzała dłonie, więc latem może być ci nieco za ciepło. Jeśli nie lubisz spać w folii i rękawiczkach, możesz zastosować maskę na dłonie wyłącznie na kilka godzin, po czym zmyć ją i wklepać w dłonie krem do rąk o właściwościach odżywczych i nawilżających.