perfumy

Produkcja naturalnych kosmetyków w Polsce

Naturalne kosmetyki z Polski produkowane są wyłącznie na bazie naturalnych składników, bez dodatku parabenów, sztucznych barwników i innych nienaturalnych środków. Dedykowane są one zwłaszcza do osób posiadających wrażliwą skórę ze skłonnością do reakcji alergicznych, ale ich używanie jest wskazane także dla wszystkich osób, które korzystają z kosmetyków. Produkowane są, więc wszelkiego rodzaju kremy, balsamy do ciała, żele pod prysznic i płyny do kąpieli, mydła w płynie, dezodoranty i perfumy.

Naturalne dezodoranty nie posiadają alkoholu, a ich kompozycje zapachowe powstają wyłącznie w oparciu o naturalne rośliny, takie jak róża czy owoce drzew. Warto zawsze dokładnie czytać etykiety, które są dla nas jasne zwłaszcza, jeżeli zostały napisane po polsku, aby dobrze poznać skład produktu, który chcemy kupić. Podobnie jest z perfumami.
perfumy
Autor: MahPadilha
Źródło: http://www.flickr.com

Mydła w płynie oprócz naturalnych składników często posiadają także aloes. Są bardzo delikatne i posiadają delikaty zapach, ale jednocześnie potrafią dokładnie wymyć wszystkie zabrudzenia skóry. Płyny do kąpieli nadają wodzie określony, przyjemny kolor i zapach, ale uzyskiwany wyłącznie na bazie połączenia naturalnych składników, dlatego również nie podrażniają skóry. Warto pamiętać o tym, aby oprócz mydeł używanych do kąpieli kupować także delikatne płyny do kąpieli, żeby się nie okazało, że powstaną na skórze jakieś podrażnienia z powodu tego, że zbyt długo pozostawała ona w kontakcie ze zbyt silnym płynem do kąpieli. Wspomniane już, ekologiczne żele pod prysznic zwykle posiadają bardzo przyjemny zapach, dzięki któremu także umysł człowieka może odpocząć od codziennych problemów, a nie tylko jego skóra zostaje oczyszczona, dodatkowo skutecznie poprawiają elastyczność skóry na całym ciele.

Naturalne kosmetyki z Polski, jakimi są balsamy do ciała używane są zwykle po zakończonej kąpieli na dokładnie osuszoną skórę. Można kupować balsamy intensywnie nawilżające oraz zwykłe, z dodatkiem różnych składnikóworaz o różnym przeznaczeniu. Ich zadaniem jest podtrzymanie efektu nawilżania skóry i jej uelastyczniania oraz podtrzymywania przyjemnego zapachu skóry.

Najbardziej rozpowszechnione, zwłaszcza wśród kobiet, są kremy. Mogą być one przeznaczone do rąk i stóp, a także do twarzy. Ich zadaniem jest odbudowa włókien kolagenowych i ochrona skóry przez niszczącym działaniem silnych promieni słonecznych oraz niskich temperatur. Mogą one skutecznie nawilżać skórę, oczyszczać ją i dostarczać jej potrzebnych witamin i minerałów. Otwierają pory, co chroni skórę przed powstaniem na niej przewlekłego trądziku i podrażnień oraz przed nadmiernym wysuszeniem.