ludzie trzymający się za ręce

Uniwersalny i wygodny krem do rąk

Krem do rąk stanowi jeden z najczęściej stosowanych przez kobiety kosmetyków. Oprócz kremu do rąk bardzo często stosują one również krem do twarzy czy krem pod oczy, a wieczorami krem do stóp. Bardzo często chcą posiadać dostęp do swojego kremu do rąk o każdej porze dnia, dlatego wrzucają go rano do torebki i potem wyjmują w różnych sytuacjach, kiedy uznają, że stał się im potrzebny. Taki krem do rąk sprzedawany jest jako krem tłusty i nawilżający oraz suchy.

mycie rąk
Może być przeznaczony do pękającej skóry, silnie reagującej na działanie niskiej temperatury oraz do skóry bardzo wysuszającej się pod wpływem upałów lub w trakcie kilkugodzinnego przebywania w pomieszczeniach biurowych. Stosowany jest także jako odświeżenie po skorzystaniu z toalety lub przejeździe wyjątkowo zatłoczonym i brudnym autobusem. Dlatego wygodne kremy produkowane są w małych pudełeczkach, które nie zajmują dużo miejsca w torebce i nie są ciężkie. Większe kremy mogą stać na półce w łazience i przydawać się po porannej lub wieczornej toalecie.

W sprzedaży, oprócz wspomnianych już kremów tłustych czy suchych dostępne są także kremy na dzień czy na noc, przeznaczone do skóry trądzikowej lub starzejącej się, dlatego bardzo często w czasie zakupów kupujemy kilka różnych kremów, z których będziemy korzystać w różnych sytuacjach. W osobnym miejscu postawimy specjalne, najdroższe kremy, używane jedynie przed ważnym wyjściem i posiadające wyjątkowo silne właściwości. Zwykle będziemy się starać, żeby nie były one używane przez innych domowników i postawimy je z dala od zasięgu dzieci, który zdążyły już wypróbować wiele z spośród innych naszych kosmetyków. Wiele osób nie zwraca uwagi na producentów kosmetyków i konkretne ich rodzaje, po prostu kupując przez lata kolejne ich opakowania. Jednak bardziej obeznane panie wiedzą, że w sprzedaży dostępny jest zwykły krem do rąk, a oprócz tego naturalny, ekologiczny i organiczny.

uścisk dłoni
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Potrafią również wytłumaczyć osobie postronnej, na czym polega różnica pomiędzy tymi rodzajami kremów i w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzą się ich poszczególne rodzaje. Czasami będą się one różniły od siebie jedynie jednym składnikiem lub procesem produkcji i w sumie taki szczegół nie będzie miał dużego wpływu na odczucia związane z używaniem konkretnego kremu. Ale zasięgnięcie porady u kosmetologa spowoduje, że przekonamy się, jak bardzo potrafią różnić się od siebie z pozoru podobne kremy . Dlatego warto od czasu do czasu skorzystać z usług kosmetyczki lub poczytać bardziej fachową prasę, żeby być dobrze zorientowaną w świecie kremów.