Krem do rąk

Zadbaj o dłonie – porady dotyczące pielęgnacji

Dłonie narażone są z jednej strony na duże różnice temperatur (chłód na dworze i ciepło w pomieszczeniach), a z drugiej strony oddziałują na nie różnego rodzaju detergenty, np. płyn do mycia naczyń. Skóra na rękach nie należy do najdelikatniejszych, ale aby wzmagać jej elastyczność i odporność na pęknięcia, należy się o nią zatroszczyć. O dłonie powinniśmy dbać regularnie, aby później nie wstydzić się podawać nowo poznanej osobie szorstkiej ręki. W jaki sposób je pielęgnować?

dłonie
Autor: 123RF
Źródło: 123RF
Delikatny płyn lub mydło do mycia rąk

Częste mycie dłoni samą wodą wysusza skórę. Dlatego myjąc ręce, zapewnij im odpowiedni poziom nawilżenia. Stosuj płyny i mydła, które wzbogacone zostały o składniki nawilżające albo zawierają glicerynę. Używaj także kosmetyków, posiadających działanie antybakteryjne. Codziennie Twoje dłonie stykają się z różnymi bakteriami, wirusami i grzybami. Nie pozwól, aby szkodliwe mikroby wywołały u Ciebie dolegliwości skórne.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Odpowiednie mycie rąk jest ważne, ale nie najważniejsze. Istotne jest kompleksowe podejście w pielęgnacji. Z tego względu powinieneś pomyśleć o wyborze odpowiednich kosmetyków, które zregenerują i nawilżą twoją skórę na dłoniach. Wybierając się do drogerii, zwróć uwagę na kremy do rąk. Ale nie wybieraj pierwszego lepszego preparatu. Zapoznaj się z jego składem. Przeczytaj, jaki rodzaj oleju znajduje się w kosmetyku – może to być olej arganowy, kokosowy, migdałowy czy jojoba. Wysokiej jakości kremy do rąk tworzone są na bazie wody mineralnej lub termalnej – takie składniki pozwalają zachować wysoki poziom nawilżenia skóry przez cały dzień.

Różne preparaty na różne problemy

Pamiętaj także, że wybierając kosmetyk pielęgnacyjny, powinieneś rozpoznać, jakimi cechami charakteryzuje się Twoja skóra na dłoniach. Jeśli jest ona przesuszona, zerknij na kremy do rąk, w których składzie znajduje się alantoina, gliceryna lub olej parafinowy. Z kolei jeżeli zależy ci na kosmetyku, który zlikwidowałby oznaki czasu na dłoniach, wybierz preparat bogaty w witaminę A, D i E.

pielęgnacja rąk
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Maska na dłonie

Dobrym sposobem na poprawę kondycji skóry na dłoniach jest zastosowanie maski. Najlepiej sprawdzają się preparaty, które bazują na oleju parafinowym. Kosmetyk nakłada się na ręce, następnie zawija się je w folię i wkłada w rękawiczki. Pod wpływem ciepła parafina uwalnia odżywcze składniki, które wnikają w naskórek. Do tego zabiegu będziesz potrzebował pomocy, ponieważ samodzielnie nie poradzisz sobie z nakładaniem maski.