woda czarowa

Zapomniane receptury sprzed lat powracają na rynek

Rynek kosmetyczny zachwyca nas coraz to nowymi osiągnięciami, które pozwalają dbać o cerę i wygląd na coraz to nowsze i bardziej skuteczne sposoby. Jednocześnie obserwuje się zwrot ku kosmetykom naturalnym, który przybiera na sile wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństw.

Jak grzyby po deszczu wyrastają sklepy z naturalnymi kosmetykami. Do głosu dochodzą także środki znane od lat medycynie ludowej.
woda czarowa
Autor: Apteka-zdrowie.eu
Źródło: www.apteka-zdrowie.eu
Jednym z takich specyfików jest oczar. Pozyskiwana z jego liści lub kory woda oczarowa jest używana do produkcji wielu kosmetyków, ale doskonale zdaje też egzamin samodzielnie. Ma działanie ściągające i łagodzące, działa antybakteryjnie, kojąco, nawilża i regeneruje. Te właściwości doceniali już przed wiekami rdzenni Indianie. Dziś szczególnie poleca się ją do pielęgnacji skóry wrażliwej, ale i trądzikowej, z problemami. Znajduje zastosowanie także w zabiegach kosmetycznych po intensywnym opalaniu albo… po wykonaniu tatuażu. Niestety, sama woda oczarowa bywa dość droga. Można ją spotkać w składzie różnych innych kosmetyków, na ogół są to jednak również kosmetyki specjalistyczne. Na własny użytek lepiej zatem zainwestować w czysty hydrolat oczarowy, zwłaszcza że jest stosunkowo wydajny.
Istnieje wiele różnych innych składników, które używane przed laty, popadły w zapomnienie i dopiero dziś wracają do stosowania. Przywracaniem ich naszej pamięci zajmują się coraz popularniejsze sklepy z kosmetykami naturalnymi. Czasem można w takich miejscach na żywo zobaczyć proces produkcji wybranych kremów czy mydeł. Częściej da się złożyć zamówienie na konkretny kosmetyk, który zostanie przygotowany specjalnie dla nas.

Nawet jeśli kupimy gotowe mieszaniny, możemy mieć pewność, że w takim miejscu kupujemy bezpieczne i zdrowe dla skóry produkty. Ich wytwarzaniem zajmują się specjalnie przeszkoleni pracownicy, którzy w wielu sytuacjach potrafią dobrze doradzić – a czasem odradzić. Oprócz gotowych naturalnych kosmetyków punkty takie często sprzedają także półprodukty, takie jak woda oczarowa. Nic, tylko korzystać!